Chirurgická ocel - co o ní víme

Aby se mohla ocel pyšnit přívlastkem chirurgická, je potřeba její složení ještě trochu pozměnit pomocí dodání chromu, manganu, kobaltu, niklu, vanadu, wolframu a jiných specifických prvků. Díky těmto úpravám se z oceli stane ocel chirurgická, která je mezi lidmi známá také jako nerez ocel. Chirurgická ocel se, jak již její název napovídá, používá v lékařství na výrobu tělních implantátů. Dále se z ní dělají nástroje, které využívají právě chirurgové při operacích. Kromě toho se chirurgická ocel hojně používá také v potravinářství .

Další vlastnosti chirurgické oceli

 

Ocel používáme i my – třeba kovové termosky jsou z oceli, různé ocelové misky, někdy používáme i ocelové nože. V posledních letech se hodně rozšířilo i ocelové nádobí. Důležité vlastnosti chirurgické oceli jsou následující: neohýbá se, neláme se, nemění barvu, je velmi tvrdá a tudíž odolná vůči oděru, je hypoalergenní – při doteku kůže a chirurgické oceli nevznikají alergické reakce, má stálý vzhled po mnoho let a na jejím povrchu se neprojevuje efekt tzv. duhovatění.

 

Chirurgická ocel a její rozdělení do kategorií:

Chirurgická ocel je rozdělena do čtyř hlavních tříd na základě složení..

 

Třída 200: chirurgická ocel obsahuje chrom, nikl a mangan

Třída 300: chirurgická ocel obsahuje chrom a nikl

Třída 400: chirurgická ocel obsahuje chrom

Třída 500: chirurgická ocel obsahuje nízký podíl chromu

 

Nejvíce odolná vůči korozi je třída 300, proto je její popularita nejvyšší. Používá se převážně pro lékařské implantáty a šperky.

 

Pokud chcete své tělo zkrášlit originálním zdobením, které je navíc nesmírně praktické, pak jsou pro vás ocelové šperky správnou volbou. Na nic nečekejte a vyberte si z naší nabídky ocelových šperků. Vše je skladem s dodáním do 3 pracovních dnů.